Aluminium, brons, messing, inox, kunststof, glas of hout – uit al deze en nog meer materialen kan RTcon met een hoogtechnologische 3D-waterstraalsnijmachine eender welke vorm snijden. Dat gebeurt snel, maar vooral zeer nauwkeurig en zonder vorming van bramen of beschadiging aan het oppervlak. Het toeleveringsbedrijf uit Tielt is ook al sinds jaar en dag gespecialiseerd in metaalconstructie en machinebouw.
“U vraagt, wij maken!” Onder dit motto heeft RTcon door de jaren heen een sterke positie opgebouwd als toeleveringsbedrijf met focus op metaalconstructie, machinebouw en 3D-waterstraalsnijwerk. “Heb je een vraag met betrekking tot de constructie of bewerking van metalen onderdelen, dan leveren wij kwaliteitsvol en professioneel maatwerk. We kunnen daarvoor terugvallen op onze knowhow en jarenlange ervaring en beschikken ook over een hoogwaardig en up-to-date machinepark”, vertelt zaakvoerder Nico Tack.
“Kwaliteit van product en service staat centraal. Een vaste standaard of voorschrift is er niet, want elk project is anders. We luisteren eerst naar de vragen en behoeften van de klant en gaan dan samen op zoek naar een geschikte oplossing. Daar komt in veel gevallen ook het nodige denk- en studiewerk bij te pas. Dankzij onze korte communicatielijnen kunnen we snel en flexibel reageren op elke vraag, maar ook op wijzigingen tijdens het traject van een project. We hebben intussen een uitgebreid portfolio van uiteenlopende toepassingen in heel wat sectoren, van de industrie tot de wereld van interieur en design.”
Om de mogelijkheden te verruimen en de service aan de klanten verder te verbeteren, investeerde RTcon in 2016 in een hoogtechnologische 3D-watersnijmachine. Zo kunnen ze op een zeer nauwkeurige manier eender welke vorm uit gelijk welk materiaal snijden. “Ook hier is maatwerk het codewoord. Klanten kunnen bij ons terecht voor het eenvoudige snijwerk van logo’s en letters in pvc, glas of hout voor integratie in standen en eventruimtes, maar ook voor de realisatie van complexe stukken in metaal of aluminium voor gebruik bij industriële assemblage”, legt de zaakvoerder uit. “Op basis van een krachtige, koude waterstraal onder constante druk snijden we het gewenste materiaal. Die stukken zijn maximaal 3000 millimeter lang, 1500 millimeter breed en tot 150 millimeter dik. De kwaliteit is uitstekend, want er vormen zich geen bramen en het materiaal wordt niet beschadigd tijdens het snijproces. Aangezien het werkstuk niet warm wordt, treedt er ook geen vervorming op. We snijden trouwens ook moeiteloos stukken die vooraf reeds gelakt werden.”
Het vakmanschap en de kennis van RTcon vinden we vandaag terug in diverse toepassingen in de meest uiteenlopende sectoren. “Rechte trappen in hout en metaal, draaitrappen in aluminium, transportbanden voor de vlasindustrie, silo’s voor de opslag van goederen, mengsilo’s, doseerinstallaties, trechters voor de betonindustrie, … alles is mogelijk”, sluit Nico Tack af. “Ook de investering in 3D-waterjettechnologie legde ons geen windeieren, want de laatste acht jaar deden heel wat bedrijven een beroep op ons om hun componenten te snijden, groot of klein, dun of dik, alles precies tot in de kleinste details.”