De waterdruk van ons kraantjeswater ligt meestal tussen de 2 en 4 bar. Dat is onvoldoende om materialen te snijden. Daarom bestaat de eerste stap uit het opvoeren van de druk. Gefilterd kraanwater wordt door sterke pompen samengedrukt tot ongeveer 4.000 bar.
Deze stap is optioneel, omdat je zachtere materialen zoals stoffen, rubber of metaalfolies ook met uitsluitend water kan snijden.
Materialen zoals steen, aluminium of staal zijn echter te hard om enkel water te gebruiken. Daarom voegen we een abrasief toe. Dat zijn kleine schurende deeltjes die het snijden uitvoeren. Het water dient simpelweg om het abrasief voldoende snelheid te geven en de juiste richting uit te sturen.
Tenslotte wordt het water samen met het abrasief via een dunne opening (de nozzle genoemd) op het materiaal gespoten. Door de hoge snelheid, die meer dan 700 meter per seconde kan bedragen, ontstaat er een erg nauwkeurige snede.
Wist je al dat een watersnijmachine veel meer mogelijkheden biedt dan het simpelweg snijden van materialen? Enkele voorbeelden:
Onze productspecialisten vertellen graag meer over de werking, voordelen en toepassingen. Contacteer ons vandaag nog voor meer informatie.
Begeleiding op maat?
Kom naar onze showroom, bekijk het volledige aanbod en test zelf!
Of bel ons op +32 9 377 29 49